Masáže PrahaOMEZENÝ PROVOZ

Pouze příležitostný

BOWENOVA MASÁŽ / TERAPIE.

Cílem tohoto typu ošetření je optimální vyladění organismu s využitím jeho vlastních regeneračních mechanismů.

Jednou z podstatných předností Bowenovy terapie je i výrazné povzbuzení lymfatického systému.


Výsledný efekt těchto postupů se projevuje v celém těle na fyzické i psychické úrovni.

Výjimečně se stává, že někteří klienti reagují na masáž např. únavou. Nemusí se tím příliš zneklidňovat, tento stav trvá přechodnou dobu, je důsledkem pochodů, které v těle obnovují rovnováhu energie.

Co je Bowenova terapie.

V 50. letech minulého století vymyslel Thomas Bowen jedinečnou terapii. Bowenova terapie, známá též jako Bowenova tlaková masáž nebo Bowenova technika, je poměrně mladá a u nás zatím málo rozšířená terapie, která však postupně získává na populárnosti, vzhledem k jejím příznivým účinkům na organismus.

Bowenova technika je dynamický systém masáže svalu a pojivové tkáně. Jedná se o neinvazivní šetrný způsob alternativního působení na lidské tělo jako celek (holistická metoda).Indikace Bowenovy terapie.

Indikace této terapie je velmi široká. Např. bolesti zad, hlavy, migrény, bolesti hrudníku, bránice, břicha, kříže, kostrče, hýždí, svalové bolesti, křeče, anginózní bolesti, astma, rozedma plic, senná rýma, zatuhlé (zamrzlé) rameno, posunutá pánev, bolesti kolen, kotníků, haluxy, skoliózy, růstové bolesti.

Zažívací problémy, koliky, nadýmání, zácpy, nevolnosti, žlučníkové,  jaterní a ledvinové problémy, inkontinence, neplodnost u mužů i žen, těhotenské a menstruační potíže, bolesti otoky a napětí v prsou, chronický únavový syndrom, zhoršený odtok lymfy. Problémy s ušima, závratě, problémy s očima se spodní čelistí a trojklaným nervem, nervozita, stres.

Pro detoxikaci organismu je vhodné kombinovat Bowenovu masáž s manuální lymfodrenáží.

BOWEN jako PODPŮRNÁ LÉČBA NEPLODNOSTI: viz na konci stránky.


Výrazného pozitivního ovlivnění organismu lze dosáhnout  především v případech, kdy ještě nedošlo ke strukturálním změnám. Je to ideální způsob jak pomoci tělu, aby se uzdravovalo, jako prevence před zdravotními problémy i jako povzbuzení před vyšším výkonem, a to psychickým i fyzickým, nebo jako regenerace po sportovním výkonu, či jiné námaze.


Četnost návštěv.

Je nutno počítat s více návštěvami. Optimálně 1x za 7 až 10 dnů, nejpozději však dvacátý den. Opakovat do odeznění problémů. Poté jako prevence.


Průběh Bowenovy masáže.

Základem je tzv. Bowenův pohyb, který se aplikuje na přesně anatomicky stanovených místech v určitých sériích, mezi nimiž jsou zpravidla dvouminutové pauzy. Tyto pauzy poskytují organismu čas na zpracování informací, které centrální nervový systém dostává přes nervová zakončení.

Z těchto sérií poté vzniká sestava ovlivňující určitou část těla. Jelikož se jedná o holistickou metodu, je ideální ošetřit tělo jako celek. Základní harmonizace se skládá ze 4 sestav a trvá přibližně 45 minut. Možno je přidat další sestavy na specifické problémy.

Bowenův pohyb se skládá ze tří fází:

a) přípravná - ovlivňuje receptory uložené v kůži a podkoží reagující na tah,

b) stimulační - ovlivňuje hlouběji uložená nervová zakončení reagujících na tlak,

c) výkonná - ovlivňuje receptory ve svalech a úponech reagujících na vibraci.


Podle východních filosofických směrů principem působení Bowenovy techniky je harmonizace toku energie v těle a odstraňování bloků na energetické úrovni. Faktem je, že místa, přes která je veden Bowenův pohyb, se provádí přímo přes nebo v těsné blízkosti akupunkturních bodů.

Živý organismus reaguje „po svém“ a i při velmi dobré odpovědi se často stává, že pořadí řešení problému neodpovídá pořadí použitých sestav.


Nemůžete otěhotnět? BOWEN jako PODPŮRNÁ LÉČBA NEPLODNOSTI:

Použitelné v případě, že žena nemůže otěhotnět.

Jako podpora, nemůže-li žena donosit plod.

Jako podpora před umělým oplodněním.

Před začátkem působení na neplodnost je třeba zajistit, aby bylo v rovnováze tělo i perioda ženy. Harmonizace těla může trvat 2 - 3 měsíce (zpravidla cca 10 základních ošetření Bowenem). Poté se přistupuje k ošetření na neplodnost (speciální sestava pohybů Bowenovy terapie), a to dvacátý osmý den nebo 1. den nové periody. Následujících 13 dní je třeba vynechat pohlavní styk, 13. - 14. den je styk naopak doporučen. Tato procedura se opakuje každý druhý měsíc. Mezi to se může vložit pouze základní harmonizace 1x - 2x. První tři ošetření provádíme stále z levé strany; nedojde-li k otěhotnění, zopakujeme celou sérii na pravé straně. K otěhotnění však může dojít již v době základní harmonizace.

Ošetření je vhodné doplnit pravidelným cvičením cviků zaměřených na ovlivnění svalů pánevního dna, (cviky dle paní Mojžíšové). Neotěhotní-li žena po dokončení celé kůry je nepravděpodobné, že by otěhotněla přirozenou cestou.

   

Rady pro klienty.:

Po ošetření:

Z podložky sestupuje klient vždy oběma nohama najednou.

V den ošetření klient nesedí déle než 25 min bez přerušení.

V den ošetření má klient sedět a vstávat s oběma chodidly na zemi.

V den ošetření se klient má oblékat vsedě, nemá stát na 1 noze.

V den ošetření se klient nemá sprchovat ani koupat v horké vodě - dochází ke změně vibrační úrovně organismu, což narušuje působení Bowena.

Jako pomoc při detoxikaci vypije klient aspoň dva a půl litru vody.

Do 7 dní po ošetření není vhodné aplikovat jinou terapii, např. klasickou masáž.

Kontraindikace

Jedinou kontraindikací Bowenovy masáže je prokázané onkologické onemocnění. Po vyléčení je dobré konzultovat vhodnost terapie s lékařem. Důvodem pro toto doporučení je skutečnost, že Bowenova masáž podporuje činnost lymfatického systému, což by mohlo mít v těchto případech nežádoucí důsledky.

Naopak jako prevence proti vzniku onkologického onemocnění je povzbuzení lymfatického systému pozitivní.POZOR !!!

Níže umístěná blikající reklama není součástí těchto stránek