Masáže PrahaOMEZENÝ PROVOZ

Pouze příležitostný


Tato masáž stimuluje samoléčivé schopnosti organismu a vyrovnává toky energií v lidském těle (čchi). Nejlépe je však masáže chápat jako prevenci, aby se člověk nedostal do nežádoucího stavu. Tato masáž udržuje organismus v plné síle.


Samotná masáž je příjemná - relaxační.


Podstatou čínské energetické masáže je obnovovat proudění v energetických drahách. Čínská masáž se řídí teorií čínské medicíny, která je starší jak 5000 let. Zdůrazňuje celistvost organismu.


Hlavní metodou jsou masáže akupresurních bodů a meridiánů. Největší pozornost se věnuje masáži bodů a energetických drah na hlavě, šíji, zádech a kříži. Dle potřeby se přidávají i končetiny.

Tato masáž, mimo jiné, kladně ovlivňuje napětí a stres, které jsou příčinou dalších problémů; uvolňuje svalové napětí, posiluje imunitu, zmírňuje potíže, jako jsou např. bolesti hlavy, migrény, nespavost, bolesti zad a pohybového aparátu, astma, alergie, oběhové potíže, zažívací a vylučovací problémy aj.


INDIKACE JEDNOTLIVÝCH SESTAV ČÍNSKÉ MASÁŽE

INDIKACE JEDNOTLIVÝCH SESTAV ČÍNSKÉ MASÁŽE

Tyto sestavy je třeba vhodně kombinovat dle problémů klienta.


Čínská masáž hlavy.

Tento druh masáže má výrazný efekt u celkové únavy, nespavosti, bolesti hlavy při nachlazení, bolesti očí, zubů a uší. Je vhodné ji kombinovat s masáží šíje a zad.


Čínská masáž šíje.

Masáž šíje má celkový vliv na organismus a jeho obranyschopnost. Ovlivňuje oběhový systém, má vliv na psychiku a potíže spojené s kraniem, CC a CB syndrom, vysoký TK, deprese, nespavost, otoky v obličeji, nemoci ORL, bolesti hlavy, šíje a ramen, pohybový aparát.


Čínská masáž zad.

Masáž zad ovlivňuje prakticky veškeré dění v lidském těle: dýchání, zažívání, vylučování. Ovlivňuje pohybový aparát celého těla. Posiluje imunitní systém, je vhodná pro celkovou regeneraci a uvolnění organismu. Parézy dolních i horních končetin, bolesti zad, zažívací obtíže, potíže s vylučováním (průjmy, zácpa) atd.


Čínská masáž pánve.

Tato masáž uvolňuje ztuhlost a bolesti v oblasti pánve. Má přímý vliv na vylučovací a pohlavní orgány. Ovlivňuje dolní končetiny a potíže s nimi spojené. Obtíže: parézy a otoky DK, zácpa, průjem, ischias, gynekologické problémy, hemoroidy, pohybový aparát.


Čínská masáž dolní končetiny.

Masáže DK se nejčastěji používají při poruše hybného aparátu, potížích s trávením a vylučováním. Má vliv na vodní hospodářství organismu, parézy a otoky DK, zažívací obtíže (gastralgie), potíže s trávením (průjem, zácpa), alergie, kožní problémy, ischias,  hemoroidy.


Čínská masáž horní končetiny.

Tato masáž ovlivňuje dýchání, srdeční činnost a oběhový aparát. Kašel, dýchací obtíže, bolesti v krku, bolesti kloubů, otoky v obličeji, kožní choroby, uvolňuje ztuhlost svalstva horní končetiny.


Vysvětlivky:  

CC – CB syndrom – problémy vyvolané poruchou krční  páteře,

Kranium – hlava (lebka),

Paréza – obrna – porucha hybnosti.


POZOR !!!

Níže umístěná blikající reklama není součástí těchto stránek