Masáže PrahaOMEZENÝ PROVOZ

Pouze příležitostný

BAŇKOVÁ MASÁŽ A TERAPIE

Z PROVOZNÍCH DŮVODŮ SE NEPROVÁDÍ!


Většina míst vhodná k baňkování a zejména ta nejdůležitější se nachází na zádech.

Dle západní medicíny jde o masáž reflexních bodů / zón, která přes reflexní oblouk ovlivňuje postižené orgány. Dle výkladů východních (čínských) lékařů pak o masáž akupunkturních bodů a meridiánů (viz čínská masáž). V místech aplikace též dochází k vysokému prokrvení ošetřované oblasti, což má za následek rychlý a větší přítok okysličené krve a živin do ošetřované tkáně a zrychlený odtok škodlivin z těla - stimuluje se utlumený metabolismus.

Tato masáž je tedy vhodná nejen na bolesti zad, ale působí kladně i na vnitřní orgány.
Způsoby podtlakování baněkZpůsoby podtlakování baněk:


Tzv. suché baňkování - jedna z nejpoužívanějších metod spočívající v tom, že plamenem vypálíme ze skleněné baňky kyslík a baňku přiložíme na určené místo na těle.


Baňky s vytaženým vzduchem - novodobá metoda, při které se odsaje vzduch z baňky balónkem nebo přístrojem, který je k této terapii určený. Zejména vhodné pro ty, kteří se bojí ohně.


Metody použití baněk

Metody použití baněk:


Baňková masáž - je prováděna jednou až dvěmi podtlakovanými baňkami, kterými se posunuje po části těla tak, aby se do baňky nedostal vzduch. Při této masáži se ovlivňují akupunkturní dráhy jednotlivých orgánů. Lze ovlivňovat sedativně i tonizačně.


Baňková terapie - zde se baňkou nepohybuje, baňka zůstává na jednom místě po určitou dobu a svým podtlakem ovlivňuje jednotlivá reflexní místa (jedná se o reflexní místa nebo akupunkturní body, které ovlivňují funkční systém lidského organismu). Zpravidla používáme několik baněk najednou.

Masáž a terapie se kombinují dle potřeby.