Masáže PrahaOMEZENÝ PROVOZ

Pouze příležitostný


Lymfodrenáže by měl provádět odborně vyškolený terapeut (moje kvalifikace zde), viz článek "Aby lymfodrenáž neškodila" na webu Lidovky.cz.


Kde nejvíce se lymfodrenáž využívá?

Dokáže ulevit oteklým a těžkým nohám, zrychlit metabolické procesy v těle, vyplavit toxické látky. Pomáhá odstranit celulitidu. Prevence proti nemocem i celulitidě.


K čemu slouží lymfodrenáž, lymfatický systém?

Nedostatečné proudění lymfy se projevuje zejm. otoky končetin, nebo celulitidou. Tato speciální jemná masáž bez použití olejů má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Jestliže lymfatický systém nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních.

Lymfodrenáž, dle prof. Bechyně, začíná vždy na krku v místech, kde se sbíhají mízovody. Lymfatický systém probíhá téměř celým tělem, včetně orgánů. Lymfatický systém sbírá nečistoty – odpadní látky a odvádí je do krevního oběhu. Poté játra a ledviny toxiny filtrují, aby se přirozenou cestou vyloučily z organismu.

Dvě hodiny po lymfodrenáži se zrychlí oběh lymfy 4x – 5x.


Funkce lymfatického systému:

  1. čistící – odvádí z těla zplodiny metabolismu/toxiny.
  2. imunitní – posiluje obranyschopnost, likviduje viry, bakterie i rakovinné buňky.

Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 - 6 litrů tekutin. Lymfatický systém na rozdíl od krevního oběhu nemá žádnou pumpu, proto často nestačí bez vnější podpory odstranit nežádoucí látky z těla. Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací nebo infekcí, přináší člověku stavy únavy, často podléhá nachlazení, infekcím a jiným nemocem. Trpí otokem nohou, především v oblasti kotníků, lýtek, celulitidou, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním.


Doporučená četnost návštěv:

Preventivně… 1x za 3 - 4 týdny

Detoxikace a podpora imunitního systému... 1x týdně po dobu 1 měsíce poté 1x za 3 - 4 týdny.

Před umělým oplodněním… 2x  12 - 3 dny před zákrokem.

Na zlepšení celulitidy... 2x – 3x týdně, nejméně 8 návštěv (je to individuální, záleží na stavu).

Při otocích končetin...  1x - 2x týdně a dle stavu postupně snižovat četnost návštěv.Celulitida

Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfodrenáž alespoň dvakrát v týdnu nebo i vícekrát. Doporučuje se kůra deseti až dvanácti návštěv (dle stupně postižení). Poté je dobré docházet 1x měsíčně pro udržení stavu. Nejžádanější jsou masáže dolních končetin a hýždí. Je však dobré masáž spojit s pohybovou aktivitou. Lymfodrenáže je vhodné při odstraňování celulitidy prostřídat s anticelulitidovou masáží.


Rozdíl mezi lymfodrenáží a anticelulitidovou masáží

Při lymfodrenáži se působí na lymfatické cévy. Ty se v 80% nacházejí v podkoží. Proto je lymfodrenáž velmi jemná.

Při anticelulitidové masáži se působí na hlouběji uložené tukové vrstvy a cílem je tuto zbytnělou tkáň narušit. Proto je tato masáž důrazná, nikoliv však bolestivá (viz anticelulitidová masáž).


REFLEXNÍ LYMFODRENÁŽ


Metoda pocházející původně z Číny, na základě novodobých poznatků zdokonalena v Německu, užívající reflexních bodů na chodidlech. Při jejich stimulaci dochází k intenzivnímu povzbuzování přirozeného odtoku lymfy. Tato technika nás nepřestává udivovat svými vynikajícími výsledky, otoky na různých částech těla mizí již po prvních aplikacích. Metoda je jemná.

Je indikována všude tam, kde manuální lymfodrenáž, je však časově méně náročná. Vždy působí na mízní systém v celém těle. Pro zlepšení celulitidy je však vhodnější manuální lymfodrenáž a zábaly.

POZOR! Níže umístěná reklama není součástí těchto webových stránek,

může obsahovat vir.